Okładki na książki

Książki w kuchni nie muszą służyć tylko jako inspiracja do przyrządzania posiłków – mogą również być ozdobą i dekoracją, powinny wpasowywać się w stylistykę wnętrza, być jego uzupełnieniem. Jednak kupując książki kierujemy się przede wszystkim ich zawartością a nie okładką ( no może nie wszyscy:)) dlatego nie zawsze będą pasować do wnętrza.

Można coś na to poradzić i po prostu je ładnie oprawić.

 

Ja planowałam najpierw oprawić wszystkie w szary papier – bardzo dużo zdjęć książek oprawionych w szary papier można znaleźć w sieci i wbrew pozorom szary papier wygląda bardzo elegancko i dodaje estetyki.

 

potem mnie poniosło, przypadkowo wszędzie natrafiałam na materiały, które będą się świetnie nadawać na oprawki na książki i jeszcze do tego idealnie pasują do mojej biało złoto szarej kuchni – niesamowite!

Na przykład: torebka na prezenty ze złotym obrysem marokańskiej koniczyny ( była tak duża że oprawiłam dwie książki!)

Znalazłam ją w Pepco.

 

Te złote paski to też torebka na prezenty

Potem weszłam do Castoramy a tam okleiny – no niemożliwe – marmur calacattca, na blaty kuchenne się nie nadawał, ale na oprawki już owszem doskonale

a w domu znalazłam jeszcze okleinę szarą w macie- właściwie to oklejanie książek było o wiele prostsze i przyjemniejsze niż oprawianie ich zwykłym papierem bez kleju

no, niektóre są tak piękne że nie trzeba ich oprawiać i pasują do wszystkiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *